Īnapoi Rating - Turnee de partide libere
Nr.P[1] 8 8 8 8 7 8 8 8 7 8 8 8 7 8 8 8 8 8 8 8 7 8 8 8 7 8 8 8 8 8 8 8 7 8 8 8 8 8 8 8 7 8 8 8 7 8 8 8 8 8 7 8 8 8 8 7 8 8 8 8
Īn tabel sunt īnscrise ratingurile la fiecare turneu. Rm[2] 150 157 156 154 161 155 153 158 159 150 150 155 154 156 158 163 161 162 152 153
Nr.J[3] 41 29 32 32 28 35 36 34 20 25 25 26 31 25 25 22 20 19 30 27 28 24 25 29 24 27 28 26 22 30 25 22 25 21 25 25 20 17 14 23 16 27 26 28 15 35 28 30 26 38 23 33 27 32 37 31 23 26 24 28
Loc Rating Nume şi prenume Club Nr.P[4] T1 T2 T3 T4 T5 T6 T7 T8 T9 T10 T11 T12 T13 T14 T15 T16 T17 T18 T19 T20 T21 T22 T23 T24 T25 T26 T27 T28 T29 T30 T31 T32 T33 T34 T35 T36 T37 T38 T39 T40 T41 T42 T43 T44 T45 T46 T47 T48 T49 T50 T51 T52 T53 T54 T55 T56 T57 T58 T59 T60
1 185 LACATIS Alexandru Universitatea 100 200 164 181 204   202 192 177 162 158 164 189 218 190 167   162 196 178 204 207 167 178 178 193 161 190 157 189 194 * * * * * * * * * *   * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
2 184 NEACSU Iulia CSM 100 143   184   211   183 195 150 204 182   162   153 193   187 171   174 152 154     * * *   * * * * * * * * * * * * * * *
3 183 SANDU Dan CSM 100 198 189 206 188 185 185 200 208 196 206 182 193 206 206 182 206 192 183 209 200 208 201 183 190 179 176 178 191 191 177 * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
4 182 GHEORGHIU Alexandru Universitatea 100 153   201 174 197 195 138 178   178 178 182 170 180 160 219   216 165   218   170     *   *         *   * * * *
5 178 CRIVEI Septimiu Universitatea 100 180 203 200 195 189 194 172 196 189 187 166 206 159 192 216 184 191 181   185 171 181   146 168 178 175   178 169   *     *   *   * * *   * * * * * * * *
6 176 BUZESCU Ionut CSM 100               143   163   * *   * * *   *   * * *   * * * * * * * * *
7 174 ALEXANDROV Andrei Universitatea 100 193 142 197 146 207 161 149 174 183 169 151   181 155 165 137 175 137 191 131 156 128 159 169 155 155 177 168 174 160 * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *   * * * * * * * * *
8 172 DONCIU Cosmin CSM 100 135 192 177 166 152 138 155 150 167 173 148 190 202 152 165 173 144 179 167 168 166 145 195 182   148 175 183 147 171 * * * * * * * * * * * * * *   * * * * * * * * * * * * * * *
8 172 MIHALACHE Vasile Universitatea 100 183 182 135 185 167 170 186 129 167 186 168 150 190 157 205 193 153 173 183 185 170 206 177 213 206 162 161 199 189 203 * * * * * *   * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
10 171 GOSA Dan CSM 100       150   170     168   166 155   161 153       *   * *   * * *   * * *  
11 167 ROMAN Gheorghe Universitatea 100 178 160 142   181 155 120   186 178 155 144 177 158 161 152   114 176 172 170 160 179 166 165 171 192 154 150 151 * * * * * * *   *   * * * *   * * * * * * * * * * * * * *
12 166 FAUR Corneliu Universitatea 100 168 199 203 162 155 205 189 156 190 172 172 158 173 191 200 158 181 190 140 196 202 185 157 213 196 181 191 194 190 188 * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
13 165 BOLDOR Daniela Universitatea 100 165 132 174 175 204 167 135 180 143 170 158 159 130 184 155 162 211 143 150 171 156 179 174 141 167 186 161 199   135 * * * * * * *   *   * * * * *   * *   * * * * *   * * * *
13 165 BURDUCEA Nicolae CSM 100 113 174 113 159 200 199 197 162     142 177 161 133   156 148   161 199 190   137 174 128 157   150 * *   * * * *   * * * * *   * * * *   * * * * * * * *
13 165 CABA Catalin Universitatea 100 158 178 194 191 170 188 177 165                   * * * *   * *   * *  
16 164 BUTNARIU Daniel CSM 100     186     178 161 157 152     164   154 133   178   148   164   *     *   *   * * * * *   *
17 160 SOARE Cristian CSM 100 175 149 132 178 141 158 163 193   147 171 184 172 162 150 187 187 154 160 147 190 155 148 160   153 173 185 189 * * *   *       *   *   * * *   * *   *  
18 159 ZBURLEA Mihai Locomotiva 100   185 187   192   205             184     *   *   * *   *   *   *   *   *   *
19 156 BUHAI Florin Universitatea 100           141 162 176 209 157 190 177 158 149 170 139 183 161 192 148 * * * * * * * * * *   *   * * * * * * * * * * * *   *  
19 156 SOCOLOV Ilie FITT 93 160               141     185     *   * *   *     *     *     * *   *
21 155 MIHAI Claudia CSM 100 185   190 172   191 157         178     150 133 142   184   145 *       *     *   *   *   *   *
22 152 CARBARAU Carmen Argus 32                     *     *   *     *    
23 151 AIOANEI Ionel Argus 100   117 129 149   135 180 135   127 129 143 138 159 145 137 163 153 156   157 149 107 159 141 177 146 112 155 142 * * * * * * * * * *   * * * * * * *   *   * *   * *
23 151 CHIROSCA Paula Argus 100 133 157 126 127 130 176 140     159   167       153   145       *         *  
23 151 CONDREA Daniel Preventis 24                       *     *   *    
23 151 CROITORU Camelia Preventis 24                         *   *   *  
23 151 PAPA Alice CSM 100 123 171 161 140 126 173 183 126 175 160 163 168     157 156   157 154     154 170 153 154 143 *   *   *   *   * * *   * * * * *   *   *
28 150 GHEORGHE Bogdan CSM 95   140   123   147 185 120   149       152   185     * *   *     *   *  
29 149 ARICIUC Eugen Argus 74         151       146     * *   *     *     *     *   * *  
29 149 GROSU Lucian Universitatea 100 188 196 165 169 196 126 166 159 150 158 193 167 154 130 168 176 135 168 166 166 140 148 135 139   139 157 156 156 162 * * * * * *   * * * * * * * * * * * * * * * * * *
31 148 MIHALCA Cosmina CSM 53     140             *   * * *       * *  
32 147 BEZAN Florica CSM 100   107   114   111 132       94     131 134   151 129 133 166 140   149 151 151 * * * * * * * *   * *   * * * * * * * * * * * *   * * * *
32 147 DALE Marinela Locomotiva 53     179 109     141 153             *     *     *  
34 144 RAICAN Rodica Locomotiva 100   128 116           134         110 120 133 115     *   * * *   *   *   *
35 135 ENEA Gabriel Argus 100     123 115 144   146 123 126 99     115 123 129   128   * * * *   *   * *   *   *   * * *   *   *   * * *   *  
35 135 MARIAN Traian Argus 91       125       129 128   132     *   *     *     *   * *     *     *  
37 134 GOIDEA Emil CSM 100               155   143 126   100 156 *   *   *   *   *   * *     *   * * *   *   * *
38 133 CZAHER Alexandru Universitatea 100   153 148 143   129 143 153   99 118   129 131 138   119 149 130 117 119   125 134 140 137 163 165     * * * * * * *   * * * * * * * * * * *   * * *   * *   *
38 133 RAICAN Paul Locomotiva 95   167 145           151         141 109 121 145     *   * * *   *    
40 131 ROMANESCU Ioan Argus 100 120   156 115 144 137 141   130 128 129 129 146 124   97   96 131   135 107     97   *   * *   * * * * * * * *   * * * * * * * * *   * *   *  
40 131 TUDOR Florin Argus 100 140 139 110 107 122 117 126 171           131 126   139   147 137   119   * *   * *   *   *     *    
42 126 PETRI Stefan Argus 91                     *   * * * * *   * * * *   *   *
42 126 ZBRANCA Emil Universitatea 100   104   120 117   131 120 108   134 128 150 149 138       119     *       *   *  
44 124 SCHRODER Laura Argus 88         144       119   110     *     *   * *   *     *   *     * *  
45 123 IANCU Clara Universitatea 67                     * *     *   *   * * *   *   *
45 123 IEREMEIOV Laurian FITT 100 118     152 123 108     145     142   160     131     *     *   * *   * * *   * *   * * *     *   * * *
47 120 MIHALACHE Cristina Argus 53   111                   *     *     *   *   * *  
48 119 COMAN Aurel Argus 68                     *   *   * * *   * * *   *
49 117 RADU Radu Argus 31                         *   *   * *  
49 117 STEFAN Narcis Argus 22         118       95           *       *  
51 115 BOJITA Mircea Universitatea 100   117   141 112 120             140     *   * * *   * *   *   *     *   *    
52 102 COSTEA Nistor Argus 100   111   117   120 109 93 91   96   93   111   127   *   * *   *   * * *   * * * * * * *   * * *   *   *  
52 102 GRIGORIU Adrian Argus 15                         *   *    
52 102 HONIG Siegfried FITT 21                     *   *       *    
55 89 GURAN George Aurelian 36                       *   *   *   *     *  
                         
 [5] 106 ALDEA Andrei Petrom 8   106                          
  115 ALDEA Ninel Petrom 8 115                          
  160 ANISIE Mirela Locomotiva 7         160                  
  152 ANTONESCU Ion Farul 23                       * *      
  152 ARHIP Dorina Impetus 32 148 135 171 153                        
  128 BALAJ Adrian FITT 13                   *         *    
  80 BALAJ Andrada FITT 7                   *          
  113 BEJAN Elena Preventis 24                       *   * *      
  131 CHIROSCA Lucian Petrom 39 105 121 155 133 137                        
  132 CIUPEIU Alex Universitatea 31           159   110 136     123            
  123 CIUPEIU Nora Universitatea 24           124   115 131              
  80 CIURAS Stefan FITT 6                         *    
  154 COSERI Sergiu Argus 38               183     *   *     *         *  
  180 CRACIUNICA Valentin Locomotiva 63 190 207 168 198 159 164 160 199                      
  90 CURTEANU Florin Argus 7         90                  
  130 DIACONU Izabela Universitatea 100     132 129 132       122 109 121 139   127   160   127   129 128   113     *        
  99 FABIAN Iuliu Universitatea 28     114 103     86 89                    
  80 GAINA Dumitru Preventis 7               80            
  96 GALIS Adrian Universitatea 32     105 106     84 103         80              
  131 GALL Liliana Universitatea 31   110 139 130 144                        
  144 GHEORGHIU Cristian FITT 22 170                 123       *        
  128 GHETA Ciprian Columna 36     108 146     123 132 130                  
  80 GIUCLEA Andreea Impetus 7                 80            
  132 HERMENEANU Simona Farul 100             110 113   123 126 132 122 172 126 143 123 104 * * * * * *        
  116 HUTULIAC Mihai Preventis 8                       *    
  160 IEREMEIOV Victor FITT 7         160                  
  132 IMRE Mihaela FITT 7       132                      
  111 ISOP Cristian Columna 8     111                      
  102 JIPA Marius Argus 8                       *    
  145 MAGDA Adriana Locomotiva 8 145                          
  143 MAGDA Cristina Locomotiva 24 125 146 158                          
  156 MANDICESCU Mihaela Universitatea 62 138   124   147 169 189   164 149   161                
  163 MANEA Cristian Daniel Farul 24       132             * *      
  130 MANEA Ionut FITT 8 130                          
  141 MARA Luigi Locomotiva 15 108   178                        
  135 MARGINEAN Cristina Universitatea 15 150   118                        
  80 MATEI Mihaela CSM 8                         *  
  110 MERLA Florin Impetus 8 110                          
  80 MICU Simona Impetus 7               80            
  102 MIHAI Iulian Universitatea 8 103                          
  120 MIRON Andrei Argus 7                     *        
  155 MUCILEANU Gabriel Preventis 8                         *  
  111 NICHIFOROV Vasile Atlantis 21     133       101         *          
  162 PANTIS Mihai Universitatea 40 163   152     152               171     *      
  142 PETCU Eduard Locomotiva 8                 142          
  183 POPAN Adrian Universitatea 8               183              
  152 POPESCU Cristian Universitatea 15   133   168                      
  151 POPOVICI Cristian Impetus 15 155     147                      
  132 RADOVICI Catalin Preventis 8                       *      
  125 RAICAN Liviu Locomotiva 24   124 119                 130            
  128 ROMAN Ioan Locomotiva 8 128                          
  80 SALEH-ALI Monica FITT 7                       *      
  128 SANDU Cristina Universitatea 53 100             108   134   128 141   148 128            
  119 SEBEA Andreea Phoenix 24   114 123 120                        
  80 SERBAN Dan Atlantis 7     80                      
  163 SIBEF Dan Universitatea 100 173   148 149 175 147 125 179 187 149 163 188 165 182 154 182 142 177 166 172 177 152 159 163 195 151 149 179 *          
  180 SPINEI Andrei Universitatea 84 195   163 182 203 202     178   168     163 186 172 176              
  80 STAN Catalin Atlantis 8                   *        
  122 STANCULESCU Mihai Columna 23     114   133 119                    
  139 STOICA Gabriela Locomotiva 24               139     * *        
  80 TESCOVEANU Tudor Universitatea 7               80            
  153 TINCU Daniela Locomotiva 7         153                  
  123 TUDOR Bianca Universitatea 8                       *      
  96 TURCULET Ciprian Locomotiva 6           96                  
  182 VAGAI Liana Universitatea 8   182                        
  91 VERDES Cosette Preventis 7                         *  
  129 WEISS Nicolae Atlantis 21     136       135         114            

[1]
Număr de partide.
[2]
Valoarea concursului (rating mediu).
[3]
Număr de participanţi.
[4]
Număr de partide luate īn calcul.
- T1 = CR - Buşteni 9-10 apr. 2009
- T2,3 = CNSL - Tuzla 4-6 sep. 2009
- T4 = CNSL - Cluj-Napoca 13-15 nov. 2009
- T5 = CR - Buşteni 8-9 apr. 2010
- T6,7 = CNSL - Cluj-Napoca 22-24 oct. 2010
- T8 = CNSL - Snagov 3-5 dec. 2010
- T9 = CR - Braşov 14-15 apr. 2011
- T10,11 = CNSL - Cluj-Napoca 7-9 oct. 2011
- T12 = CNSL - Cāmpulung 25 nov. 2011
- T13 = CR - Botoşani 7-8 aprilie 2012
- T14 = CNIS - Braşov 25 mai 2012
- T15 = CNIS - Piatra Neamt 6 iul. 2012
- T16 = CNIS - Amara 31 aug. 2012
- T17 = CNIS - Cluj-Napoca 2 nov. 2012
- T18 = CNIS - Cāmpulung 23 nov. 2012
- T19 = CNIS - Sibiu 12 apr. 2013
- T20 = CNIS - Cluj-Napoca 24 mai 2013
- T21 = CR - Botoşani 27-28 iul. 2013
- T22 = CNIS - Piatra Neamt 6 sep. 2013
- T23 = CNIS - Poiana Braşov 18 oct. 2013
- T24 = CNIS - Bucureşti 15 nov. 2013
- T25 = CR - Botoşani 12-13 apr. 2014
- T26 = CNIS - Cluj-Napoca 16 mai 2014
- T27 = CNIS - Braşov 11 iul. 2014
- T28 = CNIS - Eforie Nord 5 sep. 2014
- T29 = CNIS - Piatra Neamt 26 oct. 2014
- T30 = CNIS - Bucureşti 1 dec. 2014
- T31 = CNIS - Braşov 3 apr. 2015
- T32 = CNIS - Botoşani 3 mai 2015
- T33 = CR - Cluj-Napoca 28 iunie 2015
- T34 = CNIS - Piatra Neamt 11 sep. 2015
- T35 = CNIS - Timisoara 24 oct. 2015
- T36 = CNIS - Bucureşti 22 nov. 2015
- T37 = CNIS - Sibiu 15 apr. 2016
- T38 = CNIS - Bocşa 24 iun. 2016
- T39 = CNIS - Cluj-Napoca 15 iulie 2016
- T40 = CNIS - Piatra Neamt 16 sep. 2016
- T41 = CR - Timişoara 07 oct. 2016
- T42 = CNIS - Bucureşti 20 nov. 2016
- T43 = CNIS - Cluj-Napoca 17 mar. 2017
- T44 = CNIS - Botoşani 28 apr. 2017
- T45 = CR - Braşov 19 mai 2017
- T46 = CNIS - Eforie Nord 25 aug. 2017
- T47 = CNIS - Slanic Moldova 29 sep. 2017
- T48 = CNIS - Bucureşti 17 nov. 2017
- T49 = CNIS - Cluj-Napoca 4 mai 2018
- T50 = CNIS - Tg. Frumos 22 iun. 2018
- T51 = CR - Timişoara 27 iul. 2018
- T52 = CNIS - Costineşti 31 aug. 2018
- T53 = CNIS - Braşov 19 oct. 2018
- T54 = CNIS - Bucureşti 23 nov. 2018
- T55 = CNIS - Cluj-Napoca 15 mar. 2019
- T56 = CR - Botoşani 19 apr. 2019
- T57 = CNIS - Caciulata 24 mai 2019
- T58 = CNIS - Bucureşti 30 aug. 2019
- T59 = CNIS - Braşov 18 oct. 2019
- T60 = CNIS - Bucureşti 15 nov. 2019
[5]
Jucători cu rating provizoriu (mai puţin de 15 partide disputate) sau fără partide disputate īn ultimii 2 ani.