Federaţia Română de Scrabble  
 

CALENDARUL COMPETIŢIONAL 2019

      (Actualizat: 21.05.2019)
Vezi şi calendarul
în ordine cronologică
1. COMPETIŢII INTERNE Localitate Perioadă Organizator
CNIS Seniori (Campionatul Individual)                                                                 RATING JUCĂTORI (limba română)
Etapa 1 Cluj-Napoca 15.03–17.03 U Cluj
Etapa 2 (Valea Oltului) 24.05–26.05 F.R. Scrabble
Etapa 3 Bucureşti 30.08–01.09 CSM Bucureşti
Etapa 4 Braşov 25.10–27.10 Atlantis Braşov
Turneul final Bucureşti 22.11–24.11 F.R. Scrabble
CNIS Tineret (Campionatul individual: Juniori, Cadeţi, Prichindei)                    
Etapa 1 Botoşani 20.04–21.04 U Cluj
Etapa 2 Botoşani 13.07–14.07 U Cluj
Etapa 3 Bucureşti 31.08–01.09 CSM Bucureşti
Turneul final Bucureşti 23.11–24.11 F.R. Scrabble
CNSP Seniori (Campionatul de perechi) Braşov 21.06–23.06 F.R. Scrabble
CNSP Tineret (Campionatul de perechi: J, C, P) Botoşani 18.04–19.04 U Cluj
CNSI Seniori (Campionatul Intercluburi)      
Etapa 1 Cluj-Napoca 15.03–17.03 U Cluj
Etapa 2 (Valea Oltului) 24.05–26.05 F.R. Scrabble
Etapa 3 Bucureşti 30.08–01.09 CSM Bucureşti
Etapa 4 Braşov 25.10–27.10 Atlantis Braşov
Turneul final Bucureşti 22.11–24.11 F.R. Scrabble
CNSI Tineret (Campionatul intercluburi: J, C, P)    
Etapa 1 Botoşani 20.04–21.04 U Cluj
Etapa 2 Botoşani 13.07–14.07 U Cluj
Etapa 3 Bucureşti 31.08–01.09 CSM Bucureşti
Turneul final Bucureşti 23.11–24.11 F.R. Scrabble
Cupa României Botoşani 19.04–21.04 U Cluj
CNSF Seniori (Campionatul Francofon)      
Etapa 1 Bucureşti 30.03–31.03 F.R. Scrabble
Etapa 2 Timisoara 08.06–09.06 F.R. Scrabble
Etapa 3 Bucureşti 07.12–08.12 F.R. Scrabble
CNSFL Seniori (Campionatul Francofon - partide libere)      
Etapa 1 Bucureşti 12.01–13.01 F.R. Scrabble
Etapa 2 Timisoara 11.06–12.06 F.R. Scrabble
Etapa 3 Bucureşti F.R. Scrabble
CNSF Tineret (Campionatul Francofon: J, C, P)    
Etapa 1 Bucureşti 23.03 F.R. Scrabble
Etapa 2 Bucureşti 11.05 F.R. Scrabble
Etapa 3 Bucureşti 10.11 F.R. Scrabble
CNSA Seniori (Campionatul Anglofon)      
Etapa 1 Bucureşti 02.03–03.03 CSM Bucureşti
Etapa 2 Cluj-Napoca 21.09–22.09 U Cluj
Etapa 3 Iaşi 02.11–03.11 Preventis Iaşi
CNSA Tineret (Campionatul Anglofon: J, C)    
Etapa 1 Tg. Frumos 24.03 Argus Tg. Frumos
Etapa 2 Tg. Frumos 15.09 Argus Tg. Frumos
Etapa 3 Iaşi 08.12 Preventis Iaşi
Simultane naţionale   (şi alte turnee locale)      
Simultan 1 în toată ţara 25.01–28.01 FRSc
Simultan 2 în toată ţara 08.03–11.03 FRSc
Simultan 3 în toată ţara 12.04–15.04 FRSc
Simultan 4 în toată ţara 17.05–20.05 FRSc
Simultan 5 în toată ţara 11.10–14.10 FRSc
Simultan 6 în toată ţara 15.11–18.11 FRSc
Cupa "CUVINTE POTRIVITE" pentru Tineret Bucureşti 06.07 CSM Bucureşti
2. COMPETIŢII INTERNAŢIONALE Localitate Perioada Organizator
Scrabble anglofon (în limba engleză)      
Campionatul Mondial de Scrabble Anglofon (WESPAC) Goa (India) 15.10–20.10 WESPA + Mattel
Campionatul European Continental de Scrabble Anglofon Amsterdam (Olanda) 06.09–08.09 EOSC
11th Israeli Open Ierusalim (Israel) 15.02–17.02 SC Tel Aviv
German Open Scrabble Munchen (Germania) 06.04–07.04 German SA
Scrabble francofon (în limba franceză)      
Campionatele mondiale de scrabble francofon (CMSF) La Rochelle (Franţa) 19.07–26.07 FISF
Festivalul internaţional de scrabble francofon al României Timişoara 07.06–14.06 F.R. Scrabble
Simultan mondial de scrabble francofon Bucureşti 12.01 FISF + FRSc
Simultan mondial de scrabble francofon pentru Tineret Bucureşti, Timişoara 16.03 FISF + FRSc
Simultan mondial de scrabble francofon - partide semirapide Bucureşti 12.05 FISF + FRSc
Simultan panafrican de scrabble francofon Bucureşti 16.02 FISF + FRSc

 

 

Rezultate 2018